Сенат США одноголосно визнав геноцид вірмен

Сенат США 12 грудня одноголосно ухвалив історичну резолюцію, яка визнає геноцидом масові вбивства вірмен століття тому. Цей крок розлютив Туреччину і завдав удару по вже й так проблемним відносинам між Анкарою та Вашингтоном.

Про це повідомляє Reuters.

Туреччина засудила це рішення, яке ухвалили через місяць після офіційного візиту в Білий дім президента Туреччини Таїпа Ердогана, який користується особливим зв’язком з президентом Дональдом Трампом, на тлі завдань, що порушили відносини між двома союзниками по НАТО.

Трамп назвав свою зустріч 13 листопада з Ердоганом «чудовою», незважаючи на глибокі розбіжності, такі як закупівля Анкарою російських систем озброєння та розбіжність поглядів на політику щодо Сирії.

Палата представників під керівництвом демократів ухвалила цю резолюцію переважною більшістю в жовтні. Але після зустрічі Трампа з Ердоганом голосування в Сенаті неодноразово блокували сенатори-республіканці, однопартійці Трампа.

«Це вшанування пам’яті 1,5 мільйонів жертв першого геноциду ХХ століття та сміливий крок у просуванні превентивного порядку денного. Ніколи знову», – заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

  • Число жертв масових убивств вірмен з 1915-го по 1923-й рік в Османській імперії оцінюється в півтора мільйона чоловік.
  • Кілька десятків країн, серед них і Росія, офіційно визнають ці події геноцидом. Туреччина різко заперечує проти такого трактування, вважаючи, що мова йде не про сплановану урядом масової етнічним чисткам, а про загибель цивільного населення під час внутрішніх заворушень під час Першої світової війни і відразу після неї.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine