Скiльки коштуватиме газ для населення у сiчнi 2020 року

У сiчнi 2020 року вартiсть газу для населення становитиме 5,5 гривень за кубометр (без ПДВ та нацiнок газзбутiв, якi для кожного регiону є різними).

Про це повідомили у пресслужбі «Нафтогазу».

Зазначається, що ця цiна на 12% менша, нiж у сiчнi 2019 року.

«Ця ціна співпадає з квартальною гарантованою ціною, яку Нафтогаз запропонував усім захищеним споживачам на період з січня по квітень 2020 року.

Споживачам, які хочуть отримувати газ за ціною, що буде змінюватися щомісяця до кінця опалювального сезону в залежності від ринкових обставин, необхідно з 10 по 24 грудня звернутися до своїх регіональних збутових компаній», – йдеться у повiдомленнi.

Споживачі, які хочуть купувати газ за фіксованою ціною з 1 січня 2020 року до кінця сезону, не мають нікуди звертатися чи вносити передплату -для них з 1 січня автоматично почне діяти гарантована ціна.

З 1 травня 2020 року ціни на газ для населення будуть повністю ринковими.

Для промислових споживачів, які купують газ «Нафтогазу» на умовах передплати, у січні також діятиме ціна 5500 грн за тис кубометрів. Промисловим споживачам, які купують газ без передплати, «Нафтогаз» у січні 2020 року пропонує газ за ціною 6072 грн за тис кубометрів (без ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

  • На двосторонніх переговорах щодо газу в рамках «нормандського формату» брали участь президенти двох країн Володимир Зеленський і Володимир Путін. Україну також представляли міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель і виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко. Російську делегацію також увійшли міністр енергетики РФ Олександр Новак та голова правління Газпрому Олексій Міллер.
  • У Нафтогазі повідомили, що минулі переговори не привели до підписання нового контракту на транзит.
  • Чинний транзитний контракт між Нафтогазом і Газпромом закінчується 31 грудня 2019 року. У НАКу стверджують, що новий транзитний контракт необхідно підписати до 13 грудня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine