Зеленський вніс в Раду законопроект про зміни до Конституції

Новини
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко і президент України Володимир Зеленський Фото: Facebook MFA of Ukraine

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Про це повідомляє міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Згідно з сайтом Ради, проект закону №2598 зареєстрований 13 грудня. Станом на 22:00 13 грудня текст законопроєкту на сайті парламенту відсутній.

За словами міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, вносячи зміни до Конституції, які передбачають децентралізацію по всій країні, Київ виконує Мінські угоди.

«В Мінських домовленостях сказано, що Україна погоджується на конституційну реформу, в основі якої лежить децентралізація. Українська сторона зараз віддана домовленостям, які були. І це те, про що сказав Зеленський, що ми все одно йдемо на зміни до Конституції, які передбачають децентралізацію по всій Україні».

Говорячи про позицію РФ з цього приводу, міністр сказав, що «російська сторона пропонує спрощений варіант, так як вони собі бачать ідеальний варіант для них – зміни до Конституції».

  • 15 листопада Херсонська обласна рада нарешті ухвалила оновлений перспективний план формування об’єднаних територіальних громад, який включає 57 громад, що покривають всю Херсонську область. До 29 листопада розробка проектів об’єднання громад має бути завершена. Проте не всі населені пункти Херсонської області поспішають завершувати процес децентралізації. Наприклад, село Новокаїри Бериславського району досі не визначилося, у складі якої об’єднаної територіальної громади воно має бути. Точніше, сільрада визначається в один бік, а мешканці села – в інший.