Затонулий в Севастополі плавдок піднімуть і утилізують на початку 2020 року

Новини
Затонулі плавдок ПД-16 с підводним човном Б-380 Фото: РИА Новости Крым. Андрей Киреев

В окупованому Севастополі фахівці аварійно-рятувальної служби Чорноморського флоту РФ планують завершити роботи з підйому та утилізації затонулого 15 грудня плавучого дока ПД-16 з підводним човном Б-380 на початку 2020 року.

Про це агентству «РИА Новости Крым» повідомило джерело на Чорноморському флоті.

«Зараз буде створена спеціальна група з підйому, будемо розробляти проект і піднімати із залученням всіх необхідних організацій. Поки терміни назвати не можемо. Ймовірно, не в цьому році – на початку наступного», – сказав співрозмовник агентства.

15 грудня військові рятувальники витягли частково затоплений підводний човен з плавдока і доставили його до причалу на базі підводних човнів в Південній бухті.

«У Інкерман (де знаходиться підприємство з утилізації списаних кораблів – ред.) поки відтягнути не можемо – її треба підняти», – підкреслив він.

Затонулий підводний човен Б-380 быля причалу у Південній бухті Фото: РИА Новости. Константин Михальчевский

У відділі інформаційного забезпечення ЧФ РФ повідомили, що корпус підводного човна і плавдок після затоплення в Південній бухті Севастополя вирішено утилізувати.

«Плавучий док ПД-16 і корпус підводного човна, який перебував в ньому, виведені з експлуатації флоту більше 10 років тому і підлягають утилізації. В даний час проводяться технічні роботи для підготовки до буксирування до місця утилізації», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • У ніч на 15 грудня у Південній бухті Севастополя затонув плавдок ПД-16 з підводним човном Б-380. Причиною тому став технічний стан дока 1938 року випуску, ремонт якого неможливий. Великий дизель-електричний підводний човен Б-380 – раніше «Горьковський комсомолець» проекту 641Б «Сом», спущений на воду в 1982 році. Підводний човен вже понад 20 років не виконує бойових завдань і був списаний. Раніше обговорювалося питання створення музею на його базі.