Верховний суд Швейцарії залишив чинним рішення, за яким РФ має виплатити «Укрнафті» $44,4 млн компенсації за втрачені активи у Криму

Верховний суд Швейцарії залишив чинним рішення Міжнародного арбітражного суду, який зобов’язав Росію виплатити ПАТ «Укрнафта» понад 44,4 млн долл. компенсації за незаконну експропріацію інвестицій компанії в окупованому Криму. Йдеться про адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ПАТ «Укрнафта», які були захоплені у квітні 2014 року незаконними збройними формуваннями держави-агресора.

АЗС компанії «Укрнафта» в Криму Фото: bloknot.ru

Про це 18 грудня повідомляє пресслужба ПАТ «Укрнафта».

«Рішенням від 12 грудня 2019 року Верховний Суд Швейцарії залишив без задоволення заяву Російської Федерації про скасування міжнародного арбітражного рішення на користь ПАТ «Укрнафта». 12 квітня 2019 року міжнародний арбітражний суд присудив стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» понад 44 мільйони доларів США компенсації за експропріацію інвестицій ПАТ «Укрнафта» в Автономній Республіці Крим. У травні 2019 року РФ звернулась до Верховного Суду Швейцарії з вимогою скасувати це рішення міжнародного арбітражного суду», – йдеться у повідомленні.

В компанії вказали, що Верховний Суд Швейцарії також зобов’язав РФ сплатити «Укрнафті» 155 тис швейцарських франків судових витрат.

«Рішення Верховного Суду Швейцарії від 12 грудня 2019 року є остаточним і оскарженню не підлягає. Це рішення ставить крапку у спробах Російської Федерації позбавити ПАТ «Укрнафта» можливості отримати компенсацію за експропрійовані в АР Крим інвестиції. Рішенням міжнародного арбітражного суду, яке РФ просила скасувати, на Російську Федерацію покладено відповідальність за дії збройних формувань, які у квітні 2014 року здійснили силове захоплення адміністративного офісу й автозаправних станцій ПАТ «Укрнафта» в АР Крим, після чого інвестиції ПАТ «Укрнафта» були формально експропрійовані окупаційною владою, яку РФ встановила в АР Крим після анексії», – наголосили в компанії.

ПАТ «Укрнафта» – найбільша українська нафтовидобувна компанія. 50% + 1 акція компанії належать НАК «Нафтогаз України», близько 42% акцій належать групі компаній «Приват» олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2014 року «Госсовет Крыма» ухвалив рішення «націоналізувати» майно «Приватбанку» та інших компаній групи «Приват» українського бізнесмена Ігоря Коломойського, яке знаходиться на території півострова. В цілому перелік майна включає 89 об’єктів. Також були «націоналізовані» АЗС компанії «Укрнафта», які контролював Коломойський.
  • На початку 2016 року стало відомо, що «Укрнафта» звернулася до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі з позовом до РФ за втрату активів в Криму.
  • 26 червня 2017 року постійний Третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов ПАТ «Укрнафта» до Росії у справі про втрату компанією мережі АЗС на території окупованого Криму. Пізніше позов подала ще одна українська компанія – «Стабіл» («Stabil») і полнад десятка інших компаній.
  • 12 квітня 2019 року Міжнародний арбітражний суд (Третейський суд в Гаазі – ред.) ухвалив рішення стягнути з РФ на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн дол. компенсації та ще 5,5 млн дол. нарахованих відсотків за незаконну експропріацію майна компанії в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine