Для Криму і Донбасу механізми деокупації різні – глава МЗС України

Проблему деокупації Криму потрібно вирішувати іншими механізмами, ніж ті, які використовуються в ході Мінського процесу для деокупації Донбасу.

Про це заявив глава МИД Украины Вадим Пристайко, відповідаючи на запитання, чи варто поєднати питання Криму і Донбасу в єдиний комплекс, пише «Укрінформ».

«Безумовно, люди правильно турбуються. І ми турбуємся, що Крим усе ще знаходиться під окупацією і шлях виходу із цього не погоджено. Тому ми беремося за будь-які можливості, зокрема, ті, що є в Мінську.

Але я згоден, що це і без того ускладнює нескінченно складні переговори в Мінську.

Якщо бути прагматичним, то питання Сходу треба вирішити тими механізмами, які спеціально сфокусовані на Сході. Кримські проблеми – іншими механізмами. Там є теж механізми. Просто той, який застосовується щодо Сходу, так званий Мінський процес, на мою думку, слід залишати в такому стані, як він є. Переговори і без того непрості», – каже Пристайко.

  • Генеральна асамблея ООН 18 грудня прийняла резолюцію про захист прав людини в незаконно окупованому Росією Криму. Це вже четвертий подібний документ Генасамблеї ООН, при цьому в ньому вперше для визначення ситуації на півострові застосований термін «агресія».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine