Суд у Москві змінив вирок кримським мусульманам – політв’язням

Новини
В Северо-Кавказском окружном военном суде Ростова-на-Дону фигуранты первого симферопольского «дела Хизб ут-Тахрир» выступили с последним словом: Узеир Абдуллаев, Теймур Абдуллаев, Айдер Салединов, Рустем Исмаилов и Эмиль Джемаденов поблагодарили всех, кто оказывал им поддержку с момента ареста в октябре 2016 года. Фото: Facebook Крымская солидарность

Верховний суд Росії під час розгляду апеляційної скарги змінив вирок кримським мусульманам – політв’язням, фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група). Терміни ув’язнення для кримчан зменшилися на 6 місяців.

Узеир Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув’язнення;

Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців;
Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців;
Айдер Саледінов – 11 років і 6 місяців.

Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адмініністратівний нагляд строком на 1 рік і 4 місяці.

На засіданні були присутні: міжнародний спостерігач з Нідерландів Тіман Каувін, представник посольства США Софія Будай, міжнародний спостерігач з Євросоюзу Каміла Ласкевіч, а також консул України в Росії Віктор Бранців.

За словами активістів «Кримської солідарності», в залі суду і на вулиці були присутні близько 70 осіб. Фігуранти справи брали участь в засіданні по відеозв’язку: з СІЗО Таганрога і СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

Нагадаємо:

  • 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано 5 мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.
  • Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.