Україна викреслила трьох ексберкутівців із списку на обмін

Українська сторона викреслює зі списку на обмін трьох колишніх бійців батальйону спецпризначення «Беркут», які перебувають у СІЗО.

Зліва направо: обвинувачені, колишні «беркутівці»: Сергій Зінченко, Павло Аброськін та Сергій Тамтура на лаві підсудних Святошинського райсуду Києва, 14 листопада 2017 року. Фото: Анастасія Власова/hromadske

Про це заявив адвокат ексберкутівців Валентин Рибін.

«Трьох наших хлопців, які знаходяться у СІЗО, уже практично 5 років», – каже адвокат.

Адвокат імен колишніх бійців «Беркута» не називає, однак hromadske пише, що йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінечнка і Павла Аброськіна.

«Протягом ночі позиція змінилася. Після того, як вчора в ЗМІ вийшла інформація, що співробітників «Беркута» мінятимуть, піднявся якийсь шум незрозумілий і вночі ситуація змінилася настільки, що українці надали список, в якому прізвищ Янишевського, Аброськіна і Зінченко немає. Це свідчить про те, що Україна вирішила їх викреслити зі списку на обмін, що є абсолютно деструктивною позицією при обміні всіх встановлених на всіх встановлених », – розповів Рибін.

Він додав, що екс-беркутівці Сергій Тамтура і Олександр Маринченко, яких також тепер викреслили зі списків, погоджувалися брати участь в обміні тільки в тому випадку, якщо їх колег – Янишевського, Аброськіна і Зінченко – випустять з СІЗО і також долучать до обміну.

Відзначимо, що зазначені особи не є ні учасниками, ні жертвами конфлікту на Сході України. Злочини, які їм інкримінуються жодним чином не пов’язані з участю в зазначеному конфлікті, а також не пов’язані з сепаратизмом, крім того, всі вони є громадянами України.

  • Адвокатська дорадча група, яка займається справами Майдану, опублікувала звернення до президента Володимира Зеленського щодо можливого обміну колишніх «беркутівців» у рамках домовленостей ТКГ.
  • Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Україна планує передати бойовикам «Л/ДНР» колишніх «беркутівців», обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час обміну утримуваними особами.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine