Громадяни України можуть самостійно розрахувати попередній розмір майбутньої пенсії

В Україні для прогнозного розрахунку майбутньої пенсії запроваджено новий електронний сервіс - «Пенсійний калькулятор», який доступний в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Пенсійний калькулятор дозволяє розрахувати пенсію за віком відповідно до статей 26, 27, 28, 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». «При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах ПФУ. Для обліку періодів трудової діяльності та інших періодів, які зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії, користувачам додатково надана можливість їх ручного введення», – йдеться в повідомленні.

За результатами розрахунку на перегляд користувачеві надається сума розрахованої пенсії і формується протокол, що містить інформацію про всі складові такого розрахунку (помісячний розрахунок заробітної плати і страхового стажу, індивідуальні коефіцієнти і т. д.).

Як уточнюється, сервіс не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в Україні в наступні роки або рівня інфляції і дозволяє оцінити прогнозний розмір пенсії в умовах і цінах на момент проведення розрахунку.

Крім того, результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на веб-порталі електронних послуг ПФУ і доступні для перегляду в будь-який час.

«Пенсійний калькулятор має зручну екранну форму для роботи з інформацією і зрозумілий у використанні функціонал», – наголошується в повідомленні.

Доступ до сервісу «Пенсійний калькулятор» можливий тільки після реєстрації на веб-порталі електронних послуг ПФУ і здійснюється з використанням кваліфікованої електронного підпису (раніше – ЕЦП – електронний цифровий підпис).

Нагадаємо:

  • ПФУ з вересня почав впроваджувати в тестовому форматі новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Тепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду в зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів і планшетів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine