У полоні бойовиків в ОРДЛО залишаються ще близько 300 українців – Лутковська

У полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.

Представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерія Лутковська Фото: YouTube hromadske

Про це повідомила журналістам представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерія Лутковська, передає Центр журналістських розслідувань.

«Надалі ще величезне завдання, тому що у нас на сьогодні є дійсне підтвердження про близько сотню осіб, які мають документи – їх родичі приносять їхні документи, показують, що ось дивіться: «слідчий ізолятор» (на окупованій території – ред.) приймає передачі і видає відповідні довідки», – сказала Лутковська.

«Я об’єктивно розумію, що ще близько двохсот осіб там знаходяться без документів. У них просто немає тих родичів, які можуть запитати на непідконтрольній території, умовно кажучи, де-факто «посадову особу» про стан цієї людини і, відповідно, не можуть отримати документи. Тому я так приблизно припускаю, що ще щодо трьохсот осіб ми будемо вести переговори», – додала вона.

Нагадаємо:

  • 29 грудня о рамках обміну утримуваних осіб Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ і бойовиками ОРДЛО. У свою чергу, Україна передала на окуповані території 127 осіб, в тому числі п’ятьох колишніх «беркутівців» Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янишевського і Олександра Маринченка, обвинувачених у розстрілі людей у ​​Києві на Інститутській 20 лютого 2014 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine