Російські силовики лише через п’ять годин відпустили затриману на адмінкордоні з Кримом активістку Гульсум Алієву

Російські силовики затримали на адмінкордоні з окупованих Кримом кримськотатарську активістку Гульсум Алієву, яка разом з матір'ю їхала на маатерикову Україну. Її відвезли у відділення поліції Вірменська, де протримали п'ять годин і лише потім відпустили. Алієва - дочка незаконно засудженого за сфабрикованою ФСБ ялтинською «справою кримських мусульман» активіста Мусліма Алієва.

Гульсум Алієва Фото: Facebook Александра Ефименко

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«На російському КПП, що межує з (українським – ред.) КПП «Каланчак», прикордонниками була затримана дочка політв’язня – Гульсум Алієва. Про це повідомила її мати – Наджіє Аджи-Мамутова (Алієва). З моменту затримання Гульсум і з нею, в тому числі, немає зв’язку. Повідомлення на телефони не доставляються. Жінки виїжджали в Херсон для оформлення медичних документів і отримання кваліфікованої медичної консультації», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Наджіє Алієву після «бесіди» силовики відпустили.

У той же час Гульсум Алієву з КПП на службовому автомобілі вивезли до відділення поліції м. Армянськ. Чоловік активістки і її мати виїхали слідом на своєму автомобілі.

Як відзначають в «Кримській солідарності», поки Гульсум Алієва перебувала у відділенні поліції Армянська, родичі чекали її у дворі будівлі поліції.

Для надання юридичної допомоги активістці в Армянськ з Сімферополя виїхали адвокати Еміль Курбедінов і Едем Семедляєв.

Лише о 17:35 (16:35 за Києвом) через 5 годин після затримання Гульсум Алієву відпустили з відділення поліції.

Нагадаємо:

  • У 2018 році відносно активістки «Кримської солідарності» Гульсум Алієвої було відкрито адміністративну справу за ст. 20.3.1 КпАП РФ (збудження ворожнечі і ненависті) і кримінальну справу за ст.282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності). Однак пізніше обидві справи були припинені. Деякий час Гульсум Алієва також була оголошена в розшук, що раніше вже було причиною її затримання на адмінкордоні. Незважаючи на припинення кримінальної справи її дані до сих пір не виключені Росфінмоніторингом з Переліку екстремістів і терористів РФ, в якому вона значиться під номером 766.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine