СБУ розкрила механізм фінансування Росією окупаційної адміністрації «ЛНР»

СБУ задокументувала механізм прихованого фінансування урядовими та неурядовими структурами Росії окупаційної адміністрації так званої «ЛНР» через банк самопроголошеної Південної Осетії, також окупованої РФ. Щорічний обсяг фінансування перевищує 30 млрд. рублів.

Фото: 5.ua

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України

«Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що для уникнення санкцій стосовно банківського сектору РФ створила на власній території та у тимчасово окупованих районах Донбасу спеціальні фінансові установи. З 2014 року, після введення у «ЛНР» території рубльової зони, за їх допомогою Росія запровадила механізм фінансування апарату окупаційних органів влади», – розповіли у спецслужбі.

СБУ задокументувала, що для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ на захопленій території Луганської області РФ залучила до схеми фінансування банківську установу самопроголошеної Південної Осетії, через яку кошти з Росії потрапляють до так званого «державного банку ЛНР». Потім гроші розподіляються самозваним «міністерством фінансів ЛНР» для утримання окупаційних органів влади та силового блоку псевдодержавного утворення. Зокрема, незаконних збройних формування «МДБ», «МВС», «народної міліції».

За даними української спецслужби, щорічний обсяг фінансування РФ псевдодержавного утворення на тимчасово окупованій території Луганської області перевищує 30 мільярдів російських рублів. Це сума, що становить понад дві третини від загальних потреб «бюджету» псевдореспубліки.

«Після формування доказової бази, у межах кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст.110-2 Кримінального кодексу України, Служба безпеки задокументувала, що на тимчасово окупованій території ключову роль у системі фінансування псевдореспубліки та її незаконних збройних формувань відіграють так звані «міністр фінансів» та директор «держбанку ЛНР». Зазначені особи обіймають керівні посади в окупаційній адміністрації ще з 2014 року. Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для погодження питань виділення «асигнувань» на функціонування так званої «ЛНР» та розподілу коштів», – зазначили в СБУ.

Наразі псевдопосадовцям оголошено про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Їх оголошено у розшук. Найближчим часом обвинувальні акти стосовно правопорушників будуть скеровані до суду для заочного засудження.

Нагадаємо:

  • Контррозвідка СБУ викрила спробу представників так званого «МДБ ЛНР» завербувати посадовця одного з регіональних підрозділів Мінюсту України в Луганській області, батько якого обіймає відповідальну посаду в одній із вищих судових інстанцій України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine