У конкурсі на проектування аеропорту Дніпро перемагає фірма, що належить академіку Академії військових наук РФ

Проектуванням нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту Дніпропетровськ може зайнятися компанія «Прогресстех-Україна». За даними головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова, фірма належить академіку Академії військових наук Російської Федерації Володимиру Кульчицькому, якого в 2003 році президент РФ Путін відзначив званням Заслуженого працівника транспорту Російської Федерації.

Про це свідчать дані на сайті державних закупівель Prozorro.

Загалом участь в аукціоні брали чотири компанії: ТОВ «Прогресстех-Україна», ТОВ «Альтіс-Констракшн», ТОВ «Інститут Укрдорпроект» і ДП «Південдіпрондіавіапром». Компанія «Прогресстех-Україна» запропонувала найвигіднішу ціну – 12 997 млн грн. Наразі відбувається кваліфікація переможця, рішення має прийняти тендерний комітет.

Відповідно до тендерної документації, замовником виступає ДП «Фінансування інфраструктурних об’єктів». Очікувана вартість – 26,514 млн грн (з ПДВ). Роботи мають бути виконані до 30 червня цього року.

За даними Бутусова, головою компанії «Прогресстех-Україна» є академік військових наук Російської Федерації Володимир Кульчицький. У 2003 році він був удостоєний звання заслуженого працівника транспорту РФ.

Бутусов підкреслив, що «Прогресстех» працює в Україні давно, але саме з початку війни компанія посилила свою активність на українському ринку. На думку журналіста, мета Кульчицького в Україні – вербування кадрів на гроші держбюджету. «Конкурс треба скасовувати. Ніякого «Прогресстех» на стратегічних об’єктах України бути не повинно», – написав Бутусов.

«Так, 17 січня тендер на проектування аеропорту виграла фірма «Прогресстех-Україна», кінцевим власником якої є Володимир Антонович Кульчицький, громадянин РФ, який проживає в Москві. Зрозуміло, хто він такий, в Мінінфраструктури прекрасно знають. Ціна на проектування була встановлена демпінгова, в 12 мільйонів гривень, очевидно, щоб за всяку ціну виграти тендер», – розповів він.

Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє участь у тендерах тільки тим компаніям, які внесені до санкційного списку. Тож афільовані з російськими структурами і власниками фірми, щодо яких не введені санкції, можуть отримувати державні замовлення.

  • Співробітники військової контррозвідки СБУ викрили неодноразові факти вербування російським спецслужбами дружин українських військовослужбовців, які відвідували своїх батьків у РФ та на окупованих територіях Донбасу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine