Адвокат Полозов закликав Україну допомогти кримчанину, якого ФСБ РФ звинувачує в «шпигунстві»

Новини

Російські спецслужби в жовтні 2019 року затримали і таємно вивезли з окупованого Криму Івана Яцкіна, звинувативши його в «державній зраді». Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.

Як написав Полозов на своїй сторінці в Facebook, він знаходиться в Києві, де розраховує заручитися підтримкою відповідних державних структур, а також профільних громадських та правозахисних організацій.

«Сьогодні я хочу розповісти про ще одного українського політв’язня, чия доля виявилася розчавлена ​​катком російської репресивної машини. Громадянин України і житель Криму Іван Яцкін. Його родичі звернулися до мене за допомогою – і я прийняв доручення на його захист.

Він був захоплений ще в середині жовтня минулого року в Криму. У той же день спецбортом його вивезли до Москви і помістили в сумнозвісний ізолятор ФСБ Лефортово.

Про те, що у відношенні Івана Яцкіна порушено справу і що він затриманий, нікому не було відомо, тому що ФСБ здійснювало спецоперацію з його затримання в режимі суворої секретності. Тільки в кінці грудня, тобто більш ніж через два місяці, російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Весь цей час він перебував без будь-якої допомоги і підтримки, в одиночці кам’яного мішку Лефортово.

Івана звинувачують у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав у Криму і передавав владі України відомості, що становлять державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Я зустрівся в кінці минулого тижня з Іваном в СІЗО Лефортово. Для мене абсолютно очевидно, що він є патріотом України і він дуже розраховує на підтримку українського суспільства і держави його самого і його близьких». 

Полозов зазначив, що Іван Яцкін – багатодітний батько, і в найближчі кілька тижнів його дружина має народити ще одну дитину.

Крім того, Яцкін страждає на на низку захворювань, які вимагають надання йому медичної допомоги.

Адвокат зазначає, що в даний час складно сказати, чи мають підстави звинувачення ФСБ РФ, оскільки були «десятки випадків фабрикації кримінальних справ, «призначення» ні в чому не винних людей «диверсантами», «шпигунами», «терористами« і «екстремістами».

Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року.

  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.