СБУ заявила, що викрила завербованого спецслужбами РФ військового

Контррозвідка Служби безпеки України викрила завербованого спецслужбами РФ військового-контрактника Збройних сил.

Про це пише сайт СБУ.

«Контррозвідка СБУ викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад ЗСУ, дислокованої на Дніпропетровщині. Мешканець Святогорська після початку військової агресії РФ в Україні виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області і добровільно вступив до лав так званої «ДНР».

Під час проходження «військової служби» у складі терористичних угруповань чоловіка завербували російські спецслужби.

Після цього на початку 2019 року бойовик виїхав з тимчасово окупованої території та вступив на військову службу до лав ЗСУ за контрактом, щоб виконувати завдання ФСБ РФ.

Зловмисник збирав відомості про дислокацію військових частин ЗСУ, їх переміщення, кількість, тип озброєння, особовий склад, персональні дані командирів.

Агента ФСБ спіймали поблизу військової частини під час спроби передачі розвідувальних даних.

Військовослужбовцю повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної організації) ККУ, пише СБУ.

  • СБУ задокументувала механізм прихованого фінансування урядовими та неурядовими структурами Росії окупаційної адміністрації так званої «ЛНР» через банк самопроголошеної Південної Осетії, також окупованої РФ. Щорічний обсяг фінансування перевищує 30 млрд. рублів.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine