Суд дозволив взяти під варту журналіста Скачка, який писав в ЗМІ про «повернення Криму до РФ»

Суд дозволив, у разі затримання, взяти під варту громадянина України, автора проросійського сайту «Антифашист», журналіста Володимира Скачка, якого прокуратура АРК підозрює в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Володимир Скачко Фото: РИА Новости

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Херсонського міського суду від 14 січня 2020 року.

Володимира Скачка підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»). Херсонський суд дозволив узяти під варту Скачка в разі затримання.

За матеріалами справи, Володимир Скачко на сайті «РИА Новости Украина» писав антиукраїнські статті. Зокрема: «Федерализация — путь спасения целостности или дробления Украины» та «Референдум у Крыму: не уход, а возвращение». Наразі Скачко перебуває за межами України – в Росії. В Україні він оголошений в розшук.

  • Прокуратура АРК повідомила про підозру у посяганні на територіальну цілісність України журналісту Володимиру Скачко, який неодноразово публікував в українських та російських ЗМІ, зокрема і на інформресурсі «РИА Новости-Украина», матеріали, які містять заклики до вчинення дій з метою зміни меж території України.
  • За даними джерел Центру журналістських розслідувань у правоохоронних органах, Володимир Скачко був у переліку рекомендованих керівництвом російського агентства «РИА Новости» авторів та блогерів, які писали пропагандистські матеріали на замовлені Москвою теми.
  • Сам Скачко в коментарі «РИА Новости» заявив, що відкрите стосовно нього кримінальне провадження і повідомлення про підозру пов’язані зі справою щодо керівника інформресурсу «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, який підозрюється в державній зраді.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine