Представлений перший український квадрокоптер-розвідник

Українські інженери розробили квадрокоптер «Берегиня» для розвідувальних операцій. Апарат був створений в ВАТ Меридіан ім. С.П. Королева, що входить до складу Укроборонпрому.

Про це пише пресслужба держконцерну.

Відзначається, що «Берегиня» – перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва. Його рама надрукована з карбону за допомогою 3D-принтера, вага – до 2 кг.

Час повного розгортання комплексу, за умови підготовки операторів не перевищує двох хвилин, заміна акумулятора – до однієї хвилини.

Безпілотник за три секунди набирає висоту 100 метрів. Їм можна без обмежень управляти в ручному режимі навіть в умовах швидкості вітру 20 м/с (тропічний шторм).

Квадрокоптер оснащений цифровою і аналоговою камерами, зображення з нього передається не тільки оператору, а й на наземну станцію.

«Берегиня», на відміну від квадрокоптера для цивільних потреб, отримала захищені канали зв’язку, що перешкоджають виявленню оператора.

«Меридіан» отримав запит від Міністерства оборони на розробку квадрокоптера у березні минулого року. В результаті Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України розробив робочі матеріали до проекту тактико-технічних вимог і завод «Меридіан» розпочав виробництво. А в жовтні відбулися перші випробовування квадрокоптера «Берегиня». Таким чином, від розробки до демонстраційного польоту минуло трохи менше ніж півроку.
  • Українська армія прийняла на озброєння новий бронеавтомобіль.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine