Держприкордонслужба нагадує, що з 1 березня для поїздки до Росії буде потрібен закордонний паспорт

Громадяни України з 1 березня не зможуть перетнути кордон із РФ за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження. Для цього буде потрібен тільки закордонний паспорт, що прискорить час перевірки й ускладнить підробку документів.

Фото: УНИАН

Відповідні зміни передбачені постановою КМУ №1056 від 18 грудня 2019 року, повідомляє Державна прикордонна служба України.

«1 березня 2020 року українці НЕ ЗМОЖУТЬ перетинати державний кордон з України в Російську Федерацію на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта) або свідоцтва про народження … Громадяни України, які раніше вибули за кордон по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження (для дітей до 16 років) зможуть повернутися в Україну за цими документами», – зазначили у відомстві.

Як вказують у Держприкордонсулжбі, такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів.

Крім того, зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині.

Прикордонники рекомендують громадянам України, які після 1 березня планують перетинати українсько-російський кордон, завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2019 року прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що за рішенням Кабінету міністрів України, з 1 березня 2020 року українці зможуть їздити до Росії лише за закордонним паспортом. Українські громадяни, які перебувають на російській території, зможуть повернутись в Україну за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження для дітей до 16 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine