Туреччина допоможе побудувати житло для 500 сімей кримських татар

Президент Туреччини Редждеп Таїп Ердоган допоможе Україні забезпечити житлом близько 500 сімей кримських татар.

Про це Ердогана заявив під час брифінгу за результатами зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським в Києві.

«Ми прийняли з моїм товаришем рішення побудувати разом з розбудовою інфраструктури житло для 500 сімей. Наші міністри обговорять питання і ми разом будемо діяти. Наші спеціалісти приїдуть, все дослідять, зроблять план, зроблять проєкт», – сказав Ердоган.

Ердоган висловив впевненість, що турецькі спеціалісти разом з українськими зможуть швидко реалізувати цей проєкт.

У березні 2016 року голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, обговорюючи засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою, заявив, що турецький уряд готовий почати фінансування будівництва в Херсонській області тисячі будинків для кримських татар, які змушені були залишити окупований Крим. Але для цього необхідно максимально скоординувати зусилля структур виконавчої влади для виділення земель, затвердження необхідної проектної документації та прийняття рішень по ним.

«Цю тисячу будинків ми плануємо будувати в Херсонській області. Це будуть два або три селища компактного проживання кримських татар. Щоб люди не розчинилися по всій Україні, щоб можна було забезпечити права на освіту рідною мовою, інші культурні потреби. Зрозуміло, що якщо ми реалізуємо проект по будівництву цих будинків в Херсонській області, то він відразу потягне за собою і інші проекти – соціальні, інфраструктурні, установи освіти і культури», – сказав Чубаров.

З його слів, турки говорять, що вони готові почати будівництво будинків «хоч завтра».

«Тепер слово за українськими міністерствами і відомствами, які повинні скоординувати свою роботу, щоб землю рік, як у нас прийнято, не виділяли, щоб швидко приймалися рішення», – підкреслив глава Меджлісу.

  • Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган прибув в Україну з офіційним візитом.
  • Під час зустрічі Ердоган і Зеленський обговорили питання агресії Росії в регіоні, питання розвитку інфраструктури і торгівлі. Зокрема була укладена угода про фінансову допомогу українському війську від Туреччини.
  • Ердоган повторив, що Анкара не визнає анексію Криму Росією, і продовжує стежити за становищем кримських татар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine