Обов’язкового призову в ВСУ з 18 років не буде – Загороднюк

Кабінет міністрів затвердить нормативний акт, яким буде врегульовано питання строкової служби в армії юнаків 18-19 років. Вони отримають можливість служити в Збройних Силах тільки при наявності письмової заяви.

Андрій Загороднюк, міністр оборони України Фото: Youtube Свобода слова на ICTV

Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Зараз ми готуємо розпорядження Кабміну щодо кількості осіб, які будуть призиватися на строкову службу. Ми видамо розпорядження – я його вже підписав і передав на узгодження в Кабмін – там буде чітко вказано, що тільки за письмовою заявою у 18-19 років … Дійсно буде нормативний акт, який буде чітко вказувати про те, що ніякого обов’язкового призову з 18 років не буде», – сказав Загороднюк.

Він нагадав, що призов з 18 років передбачений законом «Про військовий обов’язок і військову службу».

«Призов з 18 років передбачений нинішнім законом. Він не змінювався. Кілька років указами президента призов щороку був з 20 років. У нас була така ситуація, що в минулому році у нас було 6 тисяч молодих юнаків 18-19 років, які написали заяви про те, що хочуть вступити саме на строкову службу. Ми не змогли їх взяти», – зазначив міністр.

Він пояснив, що указ президента Володимира Зеленського від 16 січня 2020 року надав їм таку можливість.

При цьому Загороднюк підкреслив, що призвані на строкову службу не направляються в зону проведення Операції об’єднаних сил.

За його словами, найближчим часом розпорядженням Кабміну буде визначено кількість військовослужбовців строкової служби, яких призвуть до ЗСУ в квітні-червні 2020 року.

Також Загороднюк запевнив, що Міноборони буде жорстко контролювати військкомати, щоб припинити практику призову молодих людей, виловлюючи їх на вулицях.

«Ми також скасуємо практику, яка була незаконною, коли юнаків призивали на вулицях, в клубах, в чергах. Такі практики були, особливо в великих містах. Це не відповідає законодавству. Є чіткий процес. Ми будемо йти законним шляхом», – сказав міністр.

У той же час, додав він, буде тривати боротьба і з хабарами за відстрочку від призову.

Як повідомлялось, 16 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ про військовий призов у 2020 році, згідно з яким планується призвати на строкову військову службу, починаючи з 18 років. 

Нагадаємо:

  • В жовтні 2015 року президент України Петро Порошенко заявив, що призов громадян до лав Збройних сил України буде збережено, а вік призовників буде підвищено з 18 до 20 років, при цьому призовники гарантовано не потраплятимуть до зони проведення Антитерористичної операції на сході України.
  • Згодом Порошенко щорічно до 2019 року включно підписував укази про призов на строкову військову службу осіб чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, але вони не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine