Екс-прокурор, який не посадив Бойко, отримав частку бізнесу його оточення. Офіс Генпрокурора відкрив справу про можливий хабар

Новини
Колишній перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький Фото: resonance.ua

Колишній перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький, який розслідував причетність нардепа Юрія Бойка до махінацій олігарха-втікача Сергія Курченко зі скрапленим газом, став співвласником ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», що належав людям з оточення нардепа. Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження про можливе отримання хабара екс-прокурором.

Про те, що Володимир Жербицький став співвласником ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» повідомляє видання «Наші гроші. Львів».

«Трускавецькі лікувальні води» були створені в 2016 році. До лютого 2020 року його власником було ПрАТ «Трускавецькурорт». Це ПрАТ володіло низкою курортів в Трускавці, а для оптимізації витрат по експлуатації Трускавецького родовища мінеральних вод створило окреме підприємство – «Трускавецькі лікувальні води». Фірмі було передано і спеціальний дозвіл №2005 на користування родовищем мінвод, в тому числі, ділянкою «Нафтуся».

За даними Youcontrol, з 4 лютого 2020 року новими власниками «Трускавецьких лікувальних вод» значаться четверо жителів Києва і області: Карлос Карапетян, Світлана Корнійко, Олександр Стельмащук та Володимир Жербицький.

До жовтня 2017 року Жербицький займав посаду першого заступника військового прокурора Анатолія Матіоса. Серед його справ було розслідування угод Сергія Курченко в банківській сфері і зі скрапленим газом.

У 2017 році нардеп «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко заявив, що у справі щодо скрапленого газу ще в 2015 році ГПУ підготувала звернення до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності з Юрія Бойка. Його підозрювали в тому, що на посаді міністра ПЕК він сприяв завищення обсягів скрапленого газу для населення, який через фірми Курченко продавався на ринку для приватних підприємств.

Однак звернення ГПУ до парламенту передано не було, а в 2016 році Військова прокуратура заявила, що Бойко допитаний у справі Курченко як свідок. Для притягнення екс-міністра палива та енергетики до відповідальності не вистачило доказів.

ГПУ заявила, що схема зі зрідженим газом нанесла державі збитки в 2 млрд грн.

Головою наглядової ради «Трускавецькурорт» є Павло Якубенко, а до складу ради входить його син Володимир Якубенко, який раніше працював заступником голови правління НАК «Нафтогаз України» і очолював ДК «Газ України». Також до наглядової ради «Трускавецькурорт» входить Вадим Український – віце-президент ДП НАЕК «Енергоатом». Він раніше працював заступником голови правління «Нафтогазу України» і радником міністра ПЕК Юрія Бойка.

У зв’язку з публікацією «Наші гроші. Львів» Офіс генпрокурора повідомив про відкриття кримінального провадження про можливе отримання неправомірної вигоди колишнім першим заступником головного військового прокурора.

«13 лютого 2020 року на підставі повідомлення в засобах масової інформації Офіс генерального прокурора почав провадження щодо можливого вчинення колишнім першим заступником головного військового прокурора злочину, передбаченого ч.4 ст.368 КК України, тобто одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за непритягнення осіб до кримінальної відповідальності», – йдеться в повідомленні.

Офіс Генерального прокурора доручив здійснення досудового розслідування в зазначеному виробництві детективам Національного антикорупційного бюро України.