Офіс президента взяв в роботу заяву кримчанина Яцкіна про включення на обмін – Полозов

Офіс президента України прийняв заяву утримуваного в московському СІЗО «Лефортово» жителя окупованого Криму Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в «шпигунстві» на користь України, про включення його до списку на обмін з Росією.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook російський адвокат Микола Полозов, який передав заяви Яцкіна в Офіс президента і омбудсмену України.

«Заява українського політв’язня Івана Яцкіна про включення в список на обмін, яке я подав до Офісу президента України, пішло в роботу. Сподіваюся, всі потрібні рішення оперативно будуть прийняті. Адже кожен день перебування в СІЗО Лефортово не додають здоров’я і сил», – написав Полозов.

Фото: Facebook Николай Полозов

Як повідомлялось, Іван Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року.
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine