Ватажку «Самооборони Севастополя» повідомлено про підозру

Слідче управління ГУ Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі повідомило про підозру начальнику штабу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя» Олегу Рослякову, який брав активну участь в окупації українського півострова.

Фото: blackseafleet-21.com

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили в ГУ Нацполіції в АР Крим.

Підозру Олегу Рослякову оголошено 21 лютого 2020 року в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом створення та діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим непередбачених законом збройних формувань (ч. 5 ст. 260 КК України). 

За даними слідства, що проводиться під процесуальним керівництвом прокуратури АРКрим, Олег Росляков протягом лютого-березня 2014 року став керівником штабу «Оборони Севастополя». 

«Будучи керівником незаконного збройного формування, здійснював особисто відбір кандидатів до його складу, координував дії бійців, віддавав окремі накази. Особисто був ініціатором створення піших патрулів та самовільно збудованих блокпостів на території м. Севастополь, на яких бійці «Самооборони Севастополя» здійснювали перевірку документів місцевих мешканців, проводили обшуки автомобілів та здійснювали фізичне затримання проукраїнськи налаштованого населення. Брав участь як керівник та віддавав накази під час захоплення 20 березня 2014 року протичовнового корвета «Хмельницький», який належить Військово-Морським Силам України», – повідомили Центру журналістських розслідувань в ГУ Нацполіції в АР Крим.

За даними, що зібрані Центром журналістських розслідувань при підготовці спецпроекту «Шуцмани Путіна», Олег Росляков тривалий час очолював полк морської піхоти 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту. Після виходу в запас проживав у Москві, а потім повернувся до українського Севастополя. В останні місяці перед окупацією Криму Росляков займав посаду начальника збройної охорони 810-ї бригади морської піхоти ЧФ РФ.

  • Свою діяльність на посаді керівника штабу «Оборони Севастополя» Росляков координував з командуванням Чорноморського флоту РФ, отримував від ЧФ і розподіляв між учасниками НЗФ майно, харчування і паливо для забезпечення діяльності «Самооборони Севастополя”. В інтересах та за завданням командування ЧФ РФ Росляков брав участь у штурмі штабу Військово-морських сил України 19 березня 2014 року. 
  • Крім того, Росляков після початку збройної агресії РФ на Донбасі організовував поставку «гуманітарної допомоги» учасникам проросійських незаконних збройних формувань на Донбасі, а також брав участь в організації табору військової підготовки найманців для участі у бойових діях проти ЗСУ на Донбасі. 
  • Росляков координував захоплення майнових комплексів у Севастополі силами учасників НЗФ «Самооборона Севастополя».
  • Також Росляков у 2014 році брав участь у незаконних виборах до «законодательного собрания» Севастополя як кандидат від Ліберально-демократичної партії Росії, був радником «губернатора» Севастополя. 
  • За частиною 5 ст. 260 КК України Олегу Рослякову загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine