У Раді повідомили, що телеканал «Дім» мовитиме на весь Донбас, по Криму «є складнощі»

Новини

Українська влада готова до того, що сигнал нового телеканалу «Дім» для тимчасово окупованих територій будуть намагатися глушити. Мовлення цього каналу буде поширюватися на весь Донбас, щодо Криму є певні технологічні складнощі.

Про це заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв сказав, представляючи на пресконференції в Укрінформі концепцію цього телеканалу.

«Ми не виключаємо використання радіоелектронних засобів проти нас, але Росія і так це робить. Ми готові до того, що проти нас буде вестися радіоелектронна боротьба», – сказав Потураєв.

Парламентарій також запевнив у тому, що канал подаватиме інформацію про події в Україні об’єктивно. “Звичайно, що ніхто не буде на цьому каналі говорити про повстанців, про громадянську війну, замість лінії розмежування називати її ”лінією любові”, російські танки — рожевими єдинорогами, які приїхали до нас із любов’ю з Росії”, – сказав Потураєв.

Контент для нового телеканалу для тимчасово окупованих територій України формуватимуть чотири медіагрупи, повідомив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

«Медіагрупи, з ким проведені перемовини і з ким співпрацює телеканал: це медіагрупа СтарЛайт Медіа, медіагрупа «1+1», медіагрупа «Україна» та медіагрупа телеканалу «Інтер». Ось з цими чотирма медіагрупами досягнуто домовленість, так званий меморандум щодо співпраці з цим телеканалом. Надалі співпрацюватимуть з різними міжнародними мовниками, для того щоб вони надавали теж контент для цього телеканалу», – сказав Тимошенко.

Водночас, як зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, контент, який надаватимуть медіагрупи, – розважальний.

«Тобто медіагрупи не матимуть впливу на інформаційну політику цього каналу. Це виключно розважальний контент. Медіагрупи, які надають цей контент, не будуть мати ніякого впливу на інформаційну політику цього каналу», – наголосив він.

Телеканал для тимчасово окупованих территорії «Дім» почав мовлення з 1 березня.

  • Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський оголосив, що телеканал для окупованих територій повинні запустити 1 березня.
  • «На сьогодні ми практично завершили переговори з усіма медіа-групами про надання цим каналом прем’єрного контенту. Зараз ми знаходимося на етапі узгодження меморандуму з телевізійними групами», – сказав Бородянський на прес-конференції в Києві. Він додав, що назва каналу затвердять найближчим часом, а конкурс на керівника каналу вже оголошений.
  • Раніше в Міністерстві культури, молоді та спорту України заявляли, що телеканал запрацює 15 лютого.