Рада висловила недовіру і відправила у відставку генпрокурора Рябошапку

Новини
Руслан Рябошапка, Верховна Рада, 05.03.2020 Фото: ukrinform

Верховна Рада висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці, що, відповідно до законодавства, має наслідком його відставку з посади.

За відповідну постанову 5 березня на позачерговому пленарному засіданні парламенту проголосували 263 нардепа, проти – 18, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради.

Проти висловлення недовіри Рабошапке голосували тільки народні депутати фракції «Голос». Депутати з фракцій «Батьківщина» і «Європейська солідарність» утрималися.

В ході розгляду постанови про висловлення недовіри Рябошапка після виступу з трибуни покинув зал засідань парламенту.

«Я не став нічиїм слугою. Я був і залишаюся незалежним. А незалежного прокурора не можливо примусити, його можна тільки звільнити. І я йду. Але я йду, щоб повернутися», – сказав Рябошапка, завершуючи виступ.

Після цього він покинув зал, хоча за процедурою були передбачені запитання до нього з боку народних депутатів, про що оголосив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Нагадаємо:

  • 29 серпня 2019 року Верховна Рада призначила заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапку генеральним прокурором України. У 2016 році Рябошапка був обраний членом Національного агентства з питань запобігання корупції, але в червні 2017 року подав у відставку через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак.