Брифінг в Офісі президента за результатами засідання РНБО щодо коронавірусу в Україні (трансляція)

В Офісі президента проходить брифінг за результатами засідання РНБО щодо розповсюдження коронавірусу в Україні.

Олексій Данилов, секретар РНБО України Фото: Youtube Радіо Свобода

Пряму трансляцію веде телеканал hromadske.

У брифінгу беруть участь секретар РНБО Олексій Даніловй, керівник Офісу президента Андрій Єрмак та заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Президент України Володимир Зеленський 12 березня скликав засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому обговорювався план заходів з протидії поширенню коронавірусу в країні.

Зокрема, обговорювалось питання закриття кордонів та авіасполучення з низкою країн, а також питання забезпечення необхідними засобами лікарень та аптек в Україні.

Центр громадського здоров’я МОЗ рекомендує українцям щоб захистити себе уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ, мінімальна дистанція – 1,5 метра. Не торкайтесь свого обличчя, зокрема очей, носа та рота. Термічно обробляйте продукти, не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця. У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Як повідомлялось, в Україні вже зафіксовано три підтверджені випадки захворювання коронавірусом COVID-19. Крім раніше виявленого чоловіка у Чернівцях, коронавірус діагностований у жінки з Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області.

Нагадаємо:

  • На початку березня в Україні зафіксований перший випадок захворювання коронавірусом. Він діагностований у жителя Чернівців, який повернувся з відпочинку в Італії. Чоловік відчув нездужання 28 лютого, зараження підтвердили в Міністерстві охорони здоров’я 2 березня.
  • 11 березня Кабмін України затвердив низку заходів, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення поширення COVID-19 в країні. Зокрема пропонується на три тижні обмежити проведення масових заходів та ввести карантин у навчальних закладах.
  • Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус заявив, що ситуацію з поширенням коронавірусу COVID-19 в світі можна оцінити як пандемію.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine