Посольство США в Україні нагадало про «бутафорний референдум» РФ в окупованому Криму

У посольстві США в Україні в річницю проведення РФ «референдуму» в окупованому Криму нагадали, що Вашингтон ніколи не визнає незаконну окупацію Криму Росією.

«Шість років тому Росія провела бутафорний референдум, намагаючись виправдати незаконне захоплення Криму. Крим – це Україна, і США ніколи не визнають його незаконну окупацію Росією», – йдеться в повідомленні посольства в Twitter.

Раніше в ЄС заявили про прихильність територіальної цілісності України і засудили порушення міжнародного права в Криму.

У НАТО заявили, що анексія Криму підштовхнула до зміцнення колективної оборони.

  • Генеральна асамблея ООН 18 грудня прийняла резолюцію про захист прав людини в незаконно окупованому Росією Криму. Це вже четвертий подібний документ Генасамблеї ООН, при цьому в ньому вперше для визначення ситуації на півострові застосований термін «агресія».
  • 14 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалила проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна», співавторами якої стали 38 держав.
  • 9 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine