Верховна Рада призначила Ірину Венедіктову генеральним прокурором України. За таке рішення проголосували 269 депутатів. «Слузі народу» не вистачило власних голосів. Зокрема, фракції голосували наступним чином.
Ірина Венедіктова у Верховній Раді дев’ятого скликання обіймала посаду голови парламентскього комітету з правової політики. Під час позачергових парламентських виборів в 2019 році вона пройшла до парламенту в списках партії «Слуга народу».
В січні цього року її позбавили депутатського мандата, так як призначили в. о. голови Державного бюро розслідувань.
«Я обіцяю не продавати справи. Не зливати їх. Я обіцяю не повертати прокурорських оборотнів. Я обіцяю прокурорам відновити потужну державну інституцію. Щоб вони відчували себе незалежними, захищеними, потрібними держави. Що стосується перших кроків. По-перше, це провести аудит і справ, і кадрового стану в прокуратурі. На порозі стоять 226 прокурорів по люстрації, 400 прокурорів, які були звільнені восени – вже є рішення про поновлення. Тому необхідно прийняти рішення, щоб з одного боку реформа прокуратури продовжувалася без перекосів, а з іншого, щоб все відбувалося таким чином, щоб прокуратура не лягла після того, коли відбудуться абсолютно законні кримінальні рішення», – сказала вона.
Ірина Венедіктова була кандидатом на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного суду. Однак за результатами іспиту, вона отримала бал менший за мінімально допустимий, а саме – 118,5.
Тимчасово виконуючий обов’язки генпрокурора Віктор Чумак написав заяву про звільнення з посади заступника Генерального прокурора України. Чумак подав заяву про звільнення з посади у вівторок, 17 березня, після призначення Ірини Венедиктової генпрокурором.
- Президент Володимир Зеленський звільнив директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу. Іншим указом тимчасово виконуючою обов’язки директора ДБР призначено нардепку «Слуги народу», голову комітету з питань правової політики Ірину Венедіктову.