МОЗ оновив стандарт надання меддопомоги хворим на COVID-19: госпіталізація лише для середнього і важкого стану

Міністерство охорони здоров’я України оновило стандарт надання медичної допомоги хворим на COVID-19, за яким впроваджується принцип клінічного сортування. Будуть госпіталізувати лише хворих середнього та важкому стану.

Фото: mukachevo.net

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Києві, передає Центр журналістських розслідувань.

«Вчора ми оновили стандарт надання медичної допомоги на коронавірусну хворобу. Даний стандарт розміщений на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я, з ним можна ознайомитися. Він має ряд додатків, які стосуються алгоритму виявлення хворого на коронавірусну хворобу, алгоритми роботи екстреної медичної допомоги, епідеміологів, правила використання засобів індивідуального захисту, правила догляду за хворими на коронавірусну хворобу в домашніх умовах, критерії для госпіталізації тяжких і середньої тяжкості випадків», – сказав Ляшко.

Він зазначив, що від сьогодні Україна працюватиме за цими новими стандартами надання медичної допомоги, які містять певні рекомендації до лікування коронавірусної хвороби.

«Наголошую, що специфічного лікування коронавірусної хвороби не існує, проводиться симптоматичне лікування. В той же час, у світі використовуються і досліджуються різні схеми і препарати, які використовуються для лікування коронавірусної хвороби. Ми в міністерстві також прийняли рішення – у нас створена експертна група з провідних професорів і клініцистів, які будуть розглядати всі передові засоби лікування, які використовуються в світі і рекомендувати використовувати їх на території України у випадках, коли варіантів для порятунку життя для хворого не буде існувати», – вказав головний санітарний лікар.

«Також ми передбачаємо впровадження клінічного сортування. Тобто госпіталізувати до лікарень повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом і медико-санітарним спостереженням», – додав він.

Ляшко також наголосив, що ВООЗ не змінює свою позицію щодо шляхів передачі COVID-19.

«Всесвітня організація охорони здоров’я вчора випустила оновлення щодо механізмів передачі коронавірусної хвороби. Ключова річ – ВООЗ не змінює свою позицію. Шляхи передачі залишаються такими як були – повітряно-крапельний та контактний. В тому числі коли ми говоримо про повітряно-крапельний, в першу чергу це крапельний. Збудник коронавірусної хвороби не передається аерогенним шляхом. Тобто він передається тільки в крапельках, крапельки великого розміру, які відразу осідають на поверхні, і через ці поверхні, коли людина контактує руками і потім доторкується до слизової, може потрапити до організму людини і інфікувати цю людину», – сказав Ляшко.

Також, вказав він, ВООЗ звертає увагу на те, що найбільше виділення відбувається у хворого, який має симптоми гострого респіраторного захворювання. В цей період ця людина найбільш небезпечна в епідемічному відношенні і тому саме вона має одягати маску при контакті з іншими людьми та зберігати безпечну дистанцію у понад 1,5 метра.

«Фекально-оральний шлях передачі коронавірусу ВООЗ не підтверджує і не надає йому епідемічного значення, і говорить що ми повинні спрямувати всі зусилля на запобігання виникнення хвороби саме через крапельний механізм передачі», – зазначив головний санітарний лікар.

Нагадаємо:

  • В Україні 29 березня зафіксовано 418 випадків коронавірусної хвороби, дев’ять людей померли. За добу зафіксовано 109 нових випадків COVID-19.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine