У Криму «суд» продовжив арешт українському активісту Приходьку

В окупованому Криму українському активісту Олегу Приходьку продовжили арешт до 15 вересня, його етапують в російський Ростов-на-Дону.

Про це «Кримської солідарності» повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

На 9 квітня на 10:00 призначено дату першого судового засідання в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону. Справа вже передана до суду для розгляду по суті.

Як повідомлялось, в Криму незаконно заарештованому українському активісту Олегу Приходьку в СІЗО Сімферополя відмовляють в побаченнях зі священиком. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити заходів для допуску священика до Приходька.

6 грудня в Криму «Київський райсуд» Сімферополя продовжив термін утримання під вартою українському активісту Олегу Приходько до 10 лютого 2020 року. 25 грудня «Верховний суд Криму» залишив чинним це рішення.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька. Україна в ОБСЄ зажадала від РФ звільнити Приходька.
  • 28 жовтня ФСБ висунула обвинувачення Олегу Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ. Приходько, якому 21 листопада виповнився 61 рік, утримується в спецблоці СІЗО Сімферополя. Росфінмоніторинг вніс Олега Приходько в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine