Звільнений з російської колонії фігурант «справи кримських мусульман» Сайфуллаєв прибув в окупований Крим

Звільнений з російської колонії колишній політв'язень Ферат Сайфуллаєв 1 квітня прибув в аеропорт Сімферополя.

Про це повідомила «Кримська солідарність» у Facebook.

«В аеропорту Сімферополя його зустрічали адвокати, активісти і двоюрідні брат і сестра. У селі Орлине Севастопольської району пройде дуа (молебень) з нагоди визволення Ферата Сайфуллаєва у вузькому колі сім’ї через карантин, який введений на території Криму», – сказано в повідомленні.

31 березня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що, незважаючи на звільнення з російської колонії, Сайфуллаєв буде обмежений у правах і свободах в найближчі 8 років.

У січні відразу троє політв’язнів Кремля вийшли на свободу після п’яти років в’язниці в РФ – Рустем Ваїтов, Нурі Примов, Ферат Сайфуллаев.

  •  7 вересня 2016 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Руслана Зейтуллаєва, якого російські силовики називають організатором севастопольського осередку «Хізб ут-Тахрір», до 7 років колонії загального режиму. Троє фігурантів цієї справи Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваїтов і Нурі (Юрій) Примов отримали по 5 років виправної колонії загального режиму.
  • 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ відправив справу Руслана Зейтуллаєва на перегляд, вважаючи вирок занадто м’яким. При цьому Верховний суд відхилив апеляції на вирок Сайфуллаєва, Ваїтова і Примова.
  • Рустема Ваїтова відправили відбувати покарання у виправній колонії №1 в російському місті Курган. Другий фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферат Сайфуллаєв був доставлений до ІК-17 Кіровської області в Омутнінську. Третій засуджений – Нурі (Юрій) Примов – знаходиться в ІК-5 Марій Ел в селищі Ясний Совєтського району.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine