У Криму окупанти завели проти Джемілєва справу за трьома статтями

Російські слідчі в окупованому Криму звинуватили лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва за трьома статтями в рамках попереднього слідства: за ч.3 ст. 322 Кримінального кодексу Росії - «Незаконне перетинання державного кордону Росії», за ч.1 ст. 222 - «Незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів» і по ч. 1 ст 224 - «Недбале зберігання вогнепальної зброї, яка створила умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки».

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв Фото: Reuters

Як повідомив адвокат Джемілєва Микола Полозов, який брав участь в слідчих діях управління російського Следкома, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера. Як пояснив адвокат, перша стаття стосується подій 3 травня 2014 року, коли Мустафа Джемілєв намагався потрапити в Крим через пункт пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з Херсонською областю. Тоді його не пропустили і він був змушений повернутися в Київ, пише Крым.Реалии.

«Що стосується другої і третьої статті, за версією Следкома, вони мають відношення до справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера, який в травні 2013 року у дворі свого будинку в Бахчисараї, випадково вистріливши з батьківської рушниці, вбив знайомого сім’ї. Спочатку суд у цій справі проходив на території України, проте після окупації Криму його перенесли в Краснодар. Дані статті зараз ставляться безпосередньо його батькові. Коли я почав вивчати документи, з’ясувалося, що частина з них українською мовою. Тобто це документація, яка зберігалася в архівах ще до окупації півострова і зараз співробітники російського Слідчого комітету використовують її в ініціюванні нових кримінальних справ», – зазначив Полозов.

За його словами, у справі Мустафи Джемілєва і глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова фігурує один і той же слідчий – Магомед Магомедов.

«Слідчий до початку слідчих дій запропонував дати мені підписку про нерозголошення. Я відмовився, вказавши на неточність формулювань в документації і в присутності двох понятих, слідчий зафіксував мою відмову», – сказав Полозов.

Він також повідомив, що з документами щодо проведення попереднього слідства щодо Чубарова йому ознайомитися не вдалося, «тому що слідчий був не готовий надати їх».

У представництві президента України в АРК заявили, що намір «кримського слідчого управління слідчого комітету РФ» пред’явити обвинувачення Мустафі Джемілєву є порушенням міжнародного гуманітарного права, якому дасть оцінку не тільки прокуратура АРК, але й міжнародні суди.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2014 року російська влада заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їжджати в Росію, включаючи окупований Крим.
  • 20 січня 2016 року в окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя прийняв рішення про заочний арешт національного лідера кримських татар, народного депутата України Мустафи Джемілєва, якому в 2014 році російська влада заборонили в’їзд на територію півострова.
  • 21 січня 2016 року так званий «прокурор Республіки Крим» Наталія Поклонська заявила, що Росія оголосила в міжнародний розшук Мустафу Джемілєва та главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, які заочно заарештовані «судом» в Криму.
  • Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом винесення «судом» окупованого Криму рішення про заочний арешт національного лідера кримських татар, народного депутата Мустафи Джемілєва.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine