Українських моряків вербували для перевезення нелегальних мігрантів до Європи – прокуратура АРК

Новини
Прокуратура АРК Фото: investigator.org.ua

Прокуратура Автономної Республіки Крим разом з Головним управління Національної поліції України в АРК і Севастополі повідомили про підозру учасникам організованої групи, які вербували українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів.

Прокуратура автономії спільно з ГУНП в АР Крим та м. Севастополі повідомили про підозру трьом учасникам організованої групи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людьми).

«Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи з 2011 року троє мешканців Херсонської області підшукували та вербували українців, у тому числі, мешканців тимчасово окупованої території АР Крим, які перебували у скрутному матеріальному становищі.

Надалі, обвинувачені, шляхом обману, експлуатували вказаних осіб у якості членів екіпажів для переправляння морем з території Турецької Республіки до країн ЄС нелегальних мігрантів переважно з Близького Сходу.

Ряд потерпілих від протиправних дій зловмисників були затримані правоохоронними органами країн ЄС, заарештовані та поміщенні до місць позбавлення волі», – повідомила прокруатура АРК.

  • У травні слідчі поліції Криму спільно з іншими правоохоронцями викрили злочину організацію з вербування та незаконного переміщення нелегальних мігрантів через державний кордон.