Зеленський продовжив заборону російських соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники»

Новини

Президент Володимир Зеленський продовжив санкції щодо російських медіаресурсів, а також сервісів «Mail.ru» (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru). Строк, на який введено обмеження, наразі невідомий. 

Про це йдеться в указі президента України №184/2020.

«Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2020 року «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться в указі глави держави.

Контроль над виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України покладено  на Секретаря РНБО. 

Додатки зі списками юридичних та фізичних осіб, щодо яких ухвалено санкційні рішення, наразі не опубліковані. 

Згідно рішення РНБО ,  зі списку санкцій юридичних осіб, введеного в дію указом президента від 15 травня 2017 року №133, виключаються 12 позицій.

Зі списку санкцій фізичних осіб, введеного в дію указом президента від 21 червня 2018 року № 176, виключаються дві позиції.

Зі списку санкцій юридичних осіб, введеного в дію цим же указом №176, виключається 10 позицій і дві позиції викладені в іншій редакції. текст якої поки не оприлюднений.

Зі списку санкцій фізичних осіб, введеного в дію указом президента від 19 березня 2019 року №82, виключаються сім позицій, а зі списку юридичних осіб – одна позиція».

Нагадаємо:

  • З моменту вступу Володимира Зеленського на посаду президента України рішення РНБО від 14 травня 2020 року – перше, прийняте щодо введення санкцій, пов’язаних з агресією РФ проти України.
  • 15 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017 «Про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким до санкційного списку України були внесені, зокрема, російські соціальні мережі і пошукові сервіси. Доступ до них на території України був заблокований терміном на три роки.