У Криму окупанти продовжують приховувати реальну картину захворюваності COVID-19 – КПГ

Правозахисники відзначають, що в окупованому Криму «влада» продовжує приховувати реальну картину захворюваності коронавірусною інфекцією, занижуючи як кількість заражених, так і померлих від COVID-19.

Фото: Владимир Гердо/ТАСС

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) з посиланням на дані проведеного сьомого моніторингу ситуації з реагування окупаційної «влади» на пандемію COVID-19 в Криму.

Як зазначається, на півострові стабільно зростає кількість офіційно підтверджених випадків COVID-19, також зростає і число медичних установ, в яких виявлені випадки зараження медичних працівників коронавірусною інфекцією.

При цьому інформація про випадки смерті, викликаної ускладненнями від COVID-19, суперечлива: так на офіційних сайтах РФ 18 травня повідомляється про 4 смерті на півострові (2 – в АР Крим, 2 – в Севастополі), але, за інформацією де-факто «влади», 18 травня смертельних випадків 11 (9 – в АР Крим, 2 – в Севастополі).

«Інформація, отримана від декількох медичних установ, свідчить про те, що в офіційній статистиці кількість смертельних випадків занижується, оскільки часто, незважаючи на наявність COVID-19, причиною смерті вказують позалікарняну пневмонію (захворювання, яке протікало поза медичною установою), а не ускладнення, викликані COVID-19. Таким чином, COVID-19 не фігурує у висновку про смерть, а значить, випадок не потрапляє до статистики. Результати моніторингу дають підстави вважати, що офіційні цифри як про кількість випадків зараження COVID-19, так і кількості смертей від COVID-19 занижені», – вказують в КПГ.

Також правозахисники відзначають, що хоча «влада» почалв поетапний вихід «з карантину» і скасувала ряд обмежень в Криму, однак при цьому зберігається зростання захворюваності COVID-19.

При цьому щоденні авіарейси з Москви, регіону РФ з найбільшою кількістю підтверджених випадків COVID-19, сприяють поширенню коронавірусу на півострові.

Крім того, ігноруючи рекомендації міжнародних організацій з питань запобігання спалаху COVID-19 в місцях несвободи, де-факто «влада» зберігає практику застосування запобіжних заходів у вигляді взяття під варту, в результаті чого СІЗО Сімферополя залишається переповненим. Крім того, ув’язненим не надаються засоби індивідуального захисту, а заборона не передачу продуктів харчування і ліків в колоніях призводить до погіршення стану здоров’я ув’язнених.

Також правозахисники звертають увагу, що для контролю за громадським порядком і дотриманням обмежувальних норм окупаційна «влада» активно залучає членів парамілітарних формувань.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine