Прокуратура АРК закінчила розслідування стосовно ще трьох ексдепутатів Севастополя, які обвинувачуються у держзраді

Прокуратура АРК спільно з Головним управлянням СБУ в АРК закінчила спеціальне досудове розслідування стосовно ще трьох депутатів Севастопольської міськради VI скликання, які в 2014 році сприяли Росії в окупації Кримського півострова.

Фото: investigator.org.ua

Колишні депутати обвинувачуються за ч.1 ст.111 КК України (державна зрада), повідомляє прокуратура автономії.

«Слідством встановлено, що у 2014 році депутати Севастопольської міської ради VI скликання прийняли ряд незаконних постанов, підтримавши протиправні рішення Верховної Ради АР Крим про проведення загальнокримського референдуму, яким в свою чергу РФ намагалась легітимізувати окупацію території АР Крим і міста Севастополя, а також їх незаконне входження до складу Російської Федерації на правах суб’єкта федерації. Таким чином, своїми діями обвинувачені завдали шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості України, допомагаючи Російській Федерації окупувати півострів», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, на даний час, захисники підозрюваних ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження, після завершення ознайомлення обвинувальні акти будуть скеровані до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Загалом, прокуратура автономії скерувала до суду вже 68 обвинувальних актів стосовно колишніх депутатів Верховної Ради АР Крим та щодо 30 екс-депутатів Севастопольської міської ради, які сприяли окупації півострова.

Нагадаємо:

  • 22 квітня прокуратура АРК спільно з Главком СБУ в АРК скерувала до суду обвинувальні акти відносно ще двох колишніх депутатів Севастопольської міської ради, які у 2014 році сприяли Росії в окупації Кримського півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine