Готуються плани відкриття КПВВ після карантину, зокрема введення електронної черги – Мінреінтеграції

У Мінреінтеграції на міжвідомчій нараді обговорили план дій щодо відновлення роботи КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом після закінчення карантину. Зокрема, для забезпечення швидкої процедури перетину КПВВ було підтримано введення механізму електронного запису для громадян, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та бажають отримати пенсії чи інші соціальні виплати.

КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Facebook Константин Реуцкий

В нараді взяли участь представники Мінсоцполітики, МОЗ, Міносвіти, Мінцифри, ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, ДФСУ, ДМСУ, ПФУ, АТ «Ощадбанк», Донецької, Луганської та Херсонської облдержадміністрацій, а також представництва президента України в АРК, повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як зазначається, учасники наради доповіли про ситуацію та озвучили своє бачення стосовно майбутнього відновлення роботи КПВВ. Мова йшла про організацію моніторингу стану здоров’я подорожуючих, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, ізоляції (госпіталізації) у разі необхідності, розробки механізму верифікації осіб, які переміщуються через КПВВ з тимчасово окупованих Росією територій України, забезпечення ВПО і осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, пенсійними та соціальними виплатами та інші питання.

«За результатами наради учасники узгодили спільні дії для забезпечення швидкої та безпечної процедури перетину КПВВ, зокрема, щодо створення відповідних протоколів розробки механізму синхронізації баз даних, можливої організації електронного запису для ВПО (верифікації через застосунок «Дія»), які планують проведення верифікації в структурних підрозділах з питань соцзахисту населення та фізичної ідентифікації в АТ «Ощадбанк», а також видачі дозволів фізичній особі для перетину лінії розмежування», – йдеться у повідомленні.

Як наголосив в ході наради перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський, уряд має оперативно вирішити важливе завдання – забезпечити поетапне відновлення повноцінної роботи КПВВ максимально безболісно для громадян, які є заручниками ситуації, що склалася через російську агресію проти України.

«Необхідно зважати на два фактори цієї задачі: з одного боку – здоров’я громадян по обидві сторони розмежування в умовах світової пандемії COVID-19, з іншого – потреби громадян у спілкуванні з родичами, отриманні ними соціальної допомоги, медичного забезпечення, державних адмінпослуг, освіти тощо. Тобто, необхідно зробити усе можливе для забезпечення прав і свобод українців», – сказав Замлинський.

Нагадаємо:

  • Віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що електронну чергу для перетину лінії розмежування жителями окупованого Донбасу планується організувати після закінчення в Україні карантину для того, щоб було можливо врегулювати великий потік людей, які будуть накопичуватися на КПВВ, бажаючи отримати накопичені пенсії та інші соціальні виплати.
  • Резніков повідомив, що організацією перевезень людей через лінію розмежування на Донбасі, як і раніше, будуть продовжувати займатись приватні легальні структури, оскільки вони можуть організувати цей бізнес набагато ефективніше, ніж держава.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine