КПВВ на Донбасі переходять на літній графік, але залишаються закритими

Відповідно до розпорядження Командувача операції об’єднаних сил, з 1 червня всі контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування на Донбасі переходять на літній графік роботи – з 6.00 до 20.00. У зв’язку із урядовим рішенням щодо продовження загальнодержавного карантину до 22 червня, обмеження на перетинання лінії розмежування в КПВВ продовжують діяти.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Донецький прикордонний загін Державної прикордонної служби України.

Перетнути лінію розмежування можна лише за окремим рішенням Командувача об’єднаних сил при надзвичайних обставинах гуманітарного характеру. Проте, наявність важливих життєвих обставин і позитивного рішення Командувача об’єднаних сил на пропуск не гарантує успішного перетину лінії розмежування. Оскільки російські найманці блокують такі спроби та розвертають громадян у так звану «сіру зону».

«Останній такий випадок мав місце сьогодні, 25 травня. Через КПВВ «Станиця Луганська», за окремим рішенням Командувача об’єднаних сил, на вихід до ТОТУ прикордонники оформили громадянку України. Через деякий час військовослужбовці Луганського прикордонного загону вже забезпечували повернення жінки на контрольовану територію. Під час спроби перетину лінії розмежування в бік ТОТ України нашу співвітчизницю зупинили проросійські бойовики та змусили йти геть без пояснення причин.

Крім того, вчора в КПВВ «Новотроїцьке» виявлено порушника самоізоляції. Прикордонники під час бесіди з особою, що мала намір слідувати на тимчасово окуповану територію України, встановили, що чоловік днями приїхав з Польщі. Із прибуттям на Батьківщину українець встановив мобільний додаток «Дій вдома» та зобов’язався перебувати на самоізоляції. Порушника передано представникам Нацполіції для складання справи про адміністративне правопорушення», – йдеться в повідомленні.

  • Усі контрольно-пропускні пункти на лінії розмежування на Донбасі закриті з 22 березня у зв’язку з карантинними обмеженнями. Пропуск – лише за рішенням командувача штабу ООС. Люди ночують біля КПВВ, аби їх пропустили, та з відчаю намагаються перетнути лінію розмежування через заміновані окупантами ділянки в обхід пунктів пропуску – саме так 15 травня підірвалась на міні жінка поблизу окупованого Докучаївська. Центр журналістських розслідувань дослідив ситуацію навколо карантинних КПВВ на Донбасі. 
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine