Ексміністра оборони Лебедєва, який втік до Криму, заочно заарештували у справі Майдану

Печерський райсуд Києва заочно взяв під варту колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва, який втік до окупованого Криму, у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Фото: sevastopolnews.info

Про це повідомив Офіс генпрокурора України.

«За клопотанням прокурора Офісу генерального прокурора Печерський районний суд Києва 25 травня 2020 року обрав колишньому міністру оборони України запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в кримінальному провадженні за фактами організації ряду тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, в тому числі умисних вбивств, скоєних в період з 18 лютого 2014 року по 20 лютого 2014 року в центральній частині міста Києва», – йдеться в повідомленні.

Як уточнили в Офісі генпрокурора, в цьому кримінальному провадженні розслідуються обставини організації колишнім президентом Віктором Януковичем перевищення влади і службових повноважень працівниками правоохоронних органів, перевищення влади низкою колишніх високопоставлених осіб з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників.

Рішення суду дає право стороні звинувачення почати стосовно колишнього міністра оборони України процедуру екстрадиції, додали в ОГП. Також прокурори будуть звертатися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

Генеральна прокуратура оголосила в розшук Лебедєва за підозрою в сприянні правоохоронцям при розгоні євромайдан в Києві в кінці 2016 року.

Про бізнес Лебедєва читайте в розслідуванні ЦЖР Спіймай мене, якщо зможеш.

  • В кінці грудня 2016 року Генеральна прокуратура оголосила в розшук колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва, який втік до Криму, за підозрою в сприянні правоохоронцям при розгоні Євромайдана в Києві.
  • Про те, як Лебедєв, будучи міністром оборони, розвивав свій будівельний бізнес і захоплював землі в Севастополі, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Севастополь: військовий розпродаж напередодні окупації».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine