Потужний смерч зафіксували в кількох районах Херсонщини (фото і відео)

Новини
Фото з соцмереж

Мешканці Каланчацького, Скадовського та Горностаївського районів Херсонської області 3 червня мали нагоду спостерігати незвичайне для Півдня України метеорологічне явище. Потужний смерч був зафіксований десятками користувачів соцмереж. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Про це повідомляє сайт IPC-Херсон.

Фото з соцмереж

За свідченням жителів Горностаївського району, смерч супроводжувався рясними опадами у вигляді граду.

Фото з соцмереж

Це фото опублікував мешканець села Новоукраїнка Скадовського району Віталій Романенко.

Фото з соцмереж

А це відео показує херсонське торнадо в динаміці.

Соцмережі мешканців Скадовського району також повняться фотографіями незвичного явища.

Фото з соцмереж

Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуації в Херсонській області не зафіксувало постраждалих людей чи зруйнованих об’єктів внаслідок смерчу.

Причини утворення смерчів повністю не вивчені досі. Можна вказати лише деякі загальні відомості, найхарактерніші для типових смерчів. Смерчі часто утворюються на тропосферних фронтах – границях розділу в нижньому 10-кілометровому шарі атмосфери, які відокремлюють повітряні маси з різними швидкостями вітру, температурою та вологістю повітря. В області холодного фронту (холодне повітря напливає на тепле) атмосфера є особливо нестійкою і формує у материнській хмарі смерчу та нижче від неї безліч турбулентних вихорів, що швидко обертаються. Сильні холодні фронти утворюються у весняно-літній та осінній періоди.

Найбільша кількість смерчів фіксується на північноамериканському континенті, особливо в центральних штатах США, менше – в східних штатах США. Другим регіоном земної кулі, де виникають умови для формування смерчів, є Європа.