Зміни до Конституції РФ не зможуть перешкодити деокупації Криму – Кулеба

Новини
Фото: МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба разом із національним лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим та Головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим урочисто підняли на флагштоку Міністерства закордонних справ України кримськотатарський прапор.

“Нині багато хто переймається змінами до російської конституції, які, мовляв, мають зафіксувати “непорушність кордонів Росії”. Сьогодні я хочу твердо заявити: жодне положення російського законодавства – зафіксоване у законі, указі президента чи конституції цієї країни – не зможе завадити деокупації Криму. Крим був, є, і буде українським”, – заявив глава МЗС України, виступаючи на урочистій церемонії.

Дмитро Кулеба зауважив, що у День кримськотатарського прапору, він замайорів не лише на міністерстві у Києві, а й у всіх закордонних дипломатичних установах, всюди, де Україна присутня у світі.

Міністр особливо наголосив, що захист прав кримських татар, які залишилися в незаконно окупованому Криму, і деокупація Криму завжди будуть його пріоритетом на посаді.

“Ми не зупинимося до тих пір, поки цей прапор, який ми сьогодні піднімаємо разом із українським прапором, не замайорить в усіх містах та населених пунктах Автономної Республіки Крим та місті Севастополь. Я це зараз говорю не як дипломатичний романтик, а як суворий дипломатичний прагматик”, – наголосив він.

Фото: МЗС

Фото: МЗС

Біля будівлі МЗС на церемонію зібралися також активісти та відомі діячі, серед яких колишній політв’язень Володимир Балух, журналіст Айдер Муждабаєв, заступник Голови Меджлісу Ільмі Умеров.

Виступаючи перед присутніми, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що кримські татари, Крим, Україна – це єдиний асоціативний ряд, жодна частина якого не існує окремо, і висловив впевненість у невідворотності деокупації півострова.

Вперше День кримськотатарського прапору відзначався у Криму рівно 10 років тому. Дата свята – 26 червня – збігається із датою проведення Другого Курултаю кримськотатарського народу у 1991 році, на якому, зокрема, були визначені прапор та гімн кримських татар.

  • 26 червня відзначають День національного прапора кримських татар.