Обшуки в будинках кримських татар в окупованому Криму: затримано шість осіб

Після обшуків в чотирьох районах окупованого Криму затримано 6 осіб: Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф'янов, Сейран Хайретдінов, Олександр Сизиков,  Вадим Бектемиров. Всіх доставляють в УФСБ Криму в Сімферополі на бульварі Франка. Ділявера Меметова в його домоволодінні не було.

Про це повідомляють регіональні активісти «Кримської солідарності».

Активісти продовжують публікувати відео з будинків затриманих.

Еміль Зіядінов – активіст і стример. Був в Москві в липні 2019 року і висловлював протест проти репресій в Криму. Щодо нього було також складено адміністративний протокол за ведення відеозйомки в день масових обшуків в будинках кримських татар в березні 2019 року.

Дилявер Меметов – 61-річний житель Алушти. У травні 2020 року був затриманий при перетині кордону на пункті пропуску «Джанкой» (українському пункту пропуску «Чонгар») і не пропущений. Співробітники КПП намагалися відібрати у нього відбитки пальців і не пропустили в Україну через псування документів. В той день Меметов виявив в своїх паспортах вирвані сторінки.

Алім Суф’янов – активіст, брав участь в організації мусульманських свят. Відвідував суди за політично вмотивованими справами. У своїй місцевості був у числі організаторів святкових заходів К’урбан і Ораза байрам. Активно відвідував судові процеси щодо кримських татар.

Олександр Сизиков – російський мусульманин, інвалід I групи, повністю втратив зір у 2009 році. Двічі виходив на поодинокі пікети на підтримку політв’язня Едема Смаілова, глави релігійної громади «Топчик», який до арешту був опікуном Сизикова.

Вадим Бектемиров – активіст, релігійний діяч, також займався передачами в СІЗО політв’язнями. Випускник факультету арабської мови і літератури, відділення «Ісламська освіта» університету Аль-Джінан в Лівані.

  • У чотирьох районах Криму одночасно з 4 годин ранку 7 липня 2020 року російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine