За час окупації в Криму без вісті зникли 45 осіб, доля 15 з них досі не відома – представництво президента в АРК

Новини
Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

За шість років незаконної російської окупації в Криму без вісті зникли 45 осіб, при цьому доля 15 з них залишається досі невідомою.

Про це повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим з посиланням на дані громадської організації «Крим_SOS».

У відомстві зазначили, що наразі Кабінетом Міністрів України формується Комісія з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин. З початком роботи Комісії представництво президента планує піднімати питання насильницьких зникнень, що здійснювались протягом періоду окупації на території АР Крим та міста Севастополя та знаходиться на постійному зв’язку з прокуратурою АРК по кожному випадку зникнення.

«Насильницькі зникнення – це один з найтяжчих злочинів, який вчиняє окупант, створюючи атмосферу страху, залякуючи родичів та друзів зниклого. Такі злочини Росія вчиняє як на своїх територіях, коли тисячі людей у Чечні стали жертвами насильницьких зникнень, так і на окупованих нею територіях. Уявіть, що на очах близьких людину затримують правоохоронці у формі – агенти держави – і потім вона зникає для всіх: її немає в СІЗО, відділку поліції чи в суді, немає в лікарнях, вона не з’являється дома. І така невідомість може тривати місяці і роки», – зазначила заступниця представника президента в АРК Таміла Ташева.

Вона зазначила, що завдання держави – документувати випадки насильницьких зникнень, в рамках повноважень здійснювати розслідування та залучати міжнародні організації до розшуку і в цей час надавати підтримку родичам зниклих безвісти, яка може включати не тільки матеріальну допомогу, а й психологічну підтримку і постійний доступ до інформації про стан розслідування.

«Ми маємо пам’ятати про імена всіх жертв насильницьких зникнень на наших територіях, адже за цифрами 45 та 15 стоять реальні люди, сльози та сподівання десятків і тисяч людей», – наголосила Ташева.

У представництві президента в АРК також опублікували список зниклих 15 кримчан, доля яких досі залишається невідомою: Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арлен Терехов, Руслан Ганієв, Арсен Алієв, Ескендер Ібраімов, Ервін Ібрагімов.

Нагадаємо:

  • За даними на середину 2018 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні за час після незаконної анексії Криму Росією зафіксувала 42 випадки насильницького зникнення людей.