Окупанти стали швидше пропускати на КПВВ «Новотроїцьке» – Держприкордонслужба

КПВВ «Новотроїцьке» («Оленівка») в Донецькій області продовжує функціонувати в штатному режимі, щодня із 7:00 до 20:00. Представники російсько-окупаційних військ від ранку пропускали громадян повільно, а у другій половині дня почали пропускати швидше.

КПВВ

КПВВ «Новотроїцьке», Донецька область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомили в Держприкордонслужбі України.

На тимчасово окуповані території України і на підконтрольну українському уряду територію прослідували майже 300 осіб і 25 транспортних засобів.

За рішенням Командувача ООС встановлено додаткові обмеження щодо порядку пропуску осіб через лінію розмежування.

«Так, на період дії карантину забороняється пропуск у КПВВ іноземців та осіб без громадянства без наявного полісу страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19. Також варто врахувати, що громадяни України (крім тих, хто прибуває для участі в ЗНО), які слідують з тимчасово окупованої території, будуть пропускатись лише за умови згоди на проходження самоізоляції, з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський поінформував, що рамках засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі досягнута домовленість про відкриття двох додаткових КПВВ в Щасті і Золотому Луганської області. Планується їх облаштувати протягом чотирьох місяців.

Нагадаємо:

  • У травні 20202 року віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна вважає за необхідне збільшити кількість КПВВ на Донбасі, щоб спростити місцевим жителям можливість перетинати лінію розмежування, особливо в Луганській області. За його словами, це питання постійно піднімається на переговорах ТКГ в Мінську і багато в чому залежить від представників окупованих територій.
  • У так званій «ЛНР» закінчуються роботи по обладнанню ще двох автомобільних КПВВ на лінії розмежування в Луганській області, де зараз працює лише пішохідний КПВВ «Станиця Луганська». У свою чергу, в «ДНР» закінчують реконструкцію КПВВ «Олександрівка» і «Горлівка» в Донецькій області, де поки час від часу відкривається пропуск лише на КПВВ «Оленівка».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine