Через старі телефони людей на КПВВ «Новотроїцьке» відправили в обсервацію

Як повідомляють правозахисники, людей відправляють на обсервацію через старі кнопкові телефони, так як вони не можуть встановити додаток «Дій вдома». Зі 130 осіб, що приїхали на КПВВ «Новотроїцьке» з боку непідконтрольної уряду України території, восьмох о 20:00 відправили на обсервацію до смт Гостре (де раніше пройшли обсервацію понад 100 осіб з КПВВ «Новотроїцьке»).

КПВВ «Новотроїцьке», Донецька область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє благодійний фонд «Право на захист».

«Приблизно за півтори години автобус із людьми заїхав на територію профілакторію. Стомлені пекучим сонцем, голодні, люди розповіли про свої сумні пригоди. Говорили про порушення їхніх прав і вважали такі дії арештом, були обурені тим, що наявність або відсутність смартфона впливає на їхню свободу пересування», – пишуть правозахистники.

Люди були впевнені, що самоізоляцію з додатком «Дій вдома» скасовано, адже чули таку інформацію від знайомих, її ж читали в інтернеті. Дехто з людей був настільки впевнений у тому, що Постанова Кабміну №641 «працює», що їхали зі звичайними, кнопочними, телефонами або зі смартфонами, але не завантажували у них потрібний додаток заздалегідь.

«Чи треба говорити про їхні розчарування і розпач, коли вже на «нульовому» блокпості українські прикордонники пояснили, що самоізоляція з «Дій вдома», як і обсервація все ще в силі?

Монітори БФ «Право на захист» упродовж усього дня допомагали людям (а їх було понад пів сотні) зі встановленням додатку «Дій вдома», адже проблеми з активацією, отриманням повідомлень тощо нікуди не зникли».

КПВВ «Новотроїцьке» («Оленівка») в Донецькій області продовжує функціонувати в штатному режимі, щодня із 7:00 до 20:00. Представники російсько-окупаційних військ від ранку пропускали громадян повільно, а у другій половині дня почали пропускати швидше.

За рішенням Командувача ООС на період дії карантину встановлені додаткові обмеження для пропуску осіб через лінію розмежування на Донбасі. Громадян, які прямують через КПВВ з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, будуть пропускати за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням мобільного додатку «Дій вдома», або обсервації. Для тих, хто прямує через КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом, самоізоляція не потрібна.

Уряд України з 1 серпня скасовав обов’язкову двотижневу самоізоляцію для громадян, які в’їжджають на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Відповідно з постановю КМУ, особам, які перетинають КПВВ на лінії розмежування та адмінкордоні з півостровом, не потрібно встановлювати мобільно додаток «Дій вдома».

Нагадаємо:

  • Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
  • Правозахисники розповіли про найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни при перетині КПВВ на Донбасі. Серед них, зокрема, встановлення мобільного додатку «Дій вдома», відсутність доступного інтернету та поганий мобільний зв’язок на КПВВ.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine