У Криму померли активіст і ветеран кримськотатарського національного руху

7 серпня в клінічній лікарні імені М. О. Семашка в Сімферополі помер активіст кримськотатарського національного руху, член Меджлісу кримських татар Алі Хамзін. Крім того, у віці 76 років помер ветеран кримськотатарського національного руху, делегат Курултаю, член Меджлісу кримських татар Мамеди Чобанов.

Про це повідомили кримськотатарська активіста Елмаз Киримли і голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Алі Хамзін, фото: Facebook

Алі Хамзін – член Меджлісу кримськотатарського народу, член Координаційної Ради Всесвітнього Конгресу кримських татар. Після анексії Криму йому в 2016 році на півострові звинуватили в порушенні кодексу про адміністративні порушення, а в наслідку російський суд виніс рішення про штраф за участь в зборах Меджлісу.

«Дженазе (похорон) Мамеди Чобанова відбудуться завтра 8 серпня (точний час і адресу будуть відомі пізніше)», – йдеться в її повідомленні.

Причини смерті ветерана кримськотатарського національного руху не вказуються.

Чобанова переслідували в радянські часи.

В 60-х роках проти Мамеди Чобанова було порушено кримінальну справу за звинуваченням в опорі представникові влади. 26 серпня 1968 року Мамедов Чобанов був засуджений до трьох років позбавлення волі.

У липні 1979 року в Сімферополі відбувся черговий суд над активістом. Чобанов був заарештований 3 квітня 1979 селі Журавка Кіровського району Кримської області після повернення з Москви, де він зустрічався з західними кореспондентами. Йому було пред’явлено звинувачення за статтею 187-1 КК УРСР (аналог статті 190-1 КК РРФСР). Вирок – 3 роки таборів загального режиму.

  • У Криму 5 серпня стало відомо про смерть 95-річного кримськотатарського активіста Ільяса Джалілова.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine