Затриманих у Білорусі двох українських журналістів телеканалу «Настоящее время» депортували в Україну

Двох затриманих напередодні штатних кореспондентів телеканалу «Настоящее время» в готелі «Мінськ» в столиці Білорусі Ірину Ромалійську і Івана Гребенюка депортували в Україну авіарейсом Мінськ-Одеса.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ.

«За інформацією Посольства України в Білорусі, двох затриманих в Мінську журналістів-громадян України депортували. О 23:40 вони вилетіли в Україну авіарейсом Мінськ-Одеса», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою зовнішньополітичного відомства в ніч на суботу.

7 серпня в готелі «Мінськ» в столиці Білорусі затримали штатних кореспондентів телеканалу «Настоящее время» Ірину Ромалійську, Юрія Баранюка і Івана Гребенюка, повідомляє в п’ятницю ввечері телеканал.

«Ромалійська і Гребенюк є громадянами України, Баранюк – громадянин Росії … Ірина Ромалійська – ведуча програми «Вечір», головної інформаційної програми «Настоящего времени». Іван Гребенюк – український журналіст, який працює на «Настоящее время» в Празі. Юрій Баранюк – власний кореспондент «Настоящего времени» в Санкт-Петербурзі, – йдеться в інформації.

Пізніше на телеканалі додали, що за попередньою інформацією, затримання пов’язане зі статусом акредитації журналістів.

«Затримані журналісти «Настоящего времени» професійно виконували свою роботу з висвітлення виборів президента Республіки Білорусь. Телеканал «Настоящее время» вчасно запросив акредитацію для своїх журналістів перед президентськими виборами, але вона їм не була надана», – наголосила т.в.о. президента медіакорпорації Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа Дейзі Сінделар.

«Відмова влади Білорусі своєчасно акредитувати наших журналістів – ще один приклад зневаги до прав вільної преси і права громадян Білорусі на інформацію без цензури. Ми обурені затриманням наших журналістів і вимагаємо дотримання владою визнаного в усьому світі права журналістів на виконання своєї професійної діяльності», – додала Сінделар.

  • Шості вибори президента Білорусі пройдуть 9 серпня. У них, крім чинного глави держави Олександра Лукашенка, який править країною вже 26 років, беруть участь: Світлана Тіхановском, дружина заарештованого відеоблогера Сергія Тіхановском; Анна Канопацкая, колишній член палати представників парламенту Білорусі; Андрій Дмитрієв, співголова громадського об’єднання «Говори правду»; Сергій Черечень, голова білоруської соціал-демократичної партії «Грамада».
  • Виборча кампанія в цьому році в Білорусі проходить на тлі арештів опонентів Лукашенка, активістів і мирних громадян, а також масових пікетів на підтримку Тіхановском, на які приходять десятки тисяч білорусів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine