Меджліс закликав Кабмін внести зміни в рішення про закриття КПВВ на адмінкордоні з Кримом

Меджліс кримськотатарського народу закликав Кабмін України внести зміни у розпорядження про закриття КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом, оскільки введені ним радикальні обмеження на виїзд та в’їзд громадян на півострів «є необґрунтованими і невиправдано заборонними», а також порушують конституційні права громадян. У Меджлісі запропонували уряду відновити практику консультацій з ним при прийнятті подібних рішень.

КПВВ «Каланчак» Фото: Facebook МВС України

Про це йдеться в заяві Меджлісу, яку опублікував його голова Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

«Передбачені Кабінетом Міністрів України радикальні обмеження на виїзд з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та в’їзд на неї громадян України, а в окремих випадках – іноземців та осіб без громадянства, є необґрунтованими і невиправдано заборонними», – наголосили у Меджлісі.

Автори заяви вказали, що припинення роботи КПВВ на тимчасово окуповану територію АР Крим і Севастополя та виїзду з неї, здійснене в спосіб і порядок, передбачений розпорядженням КМУ №979-р від 8 серпня 2020 року, позбавило громадян України, особливо тих, хто проживає в Криму і Севастополі, можливості користуватися правами громадянина, гарантованими Конституцією і законами України.

Члени Меджлісу вказують, що подібне ставлення влади до власних громадян, особливо тих, хто проживає на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя, «викликає обурення людей та дискредитує уряд України».

«З метою забезпечення органами виконавчої влади України ефективного вирішення питань, пов’язаних з тимчасово окупованим Кримом та його мешканцями, та уникнення у подальшому ситуацій, коли грубо порушуються права громадян України, вимагаємо відновити практику проведення системних консультацій та зустрічей між керівництвом Кабінету Міністрів України, членами Кабінету Міністрів України та єдиним вищим представницьким органом кримськотатарського народу – Меджлісом кримськотатарського народу», – йдеться у заяві.

У Меджлісі також висловили сподівання на термінове внесення Кабміном до розпорядження №979-р змін та доповнень, які підготовлені та спрямовані до уряду України Представництвом президента України в АРК та низкою правозахисних організацій України.

Нагадаємо:

  • 8 серпня Кабмін України прийняв рішення з 9 до 30 серпня тимчасово обмежити роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом в зв’язку з ростом числа випадків діагностування інфікування COVID-19 на півострові.
  • У ніч на 9 серпня на українських КПВВ з боку окупованого Криму утворилася черга в кілька сотень людей на виїзд з півострова. Люди поспішали виїхати з Криму до початку дії рішення Кабміну про тимчасове закриття КПВВ.
  • Представництво президента України в АРК опублікувало перелік можливих гуманітарних підстав для перетиу КПВВ на адмінкордоні з Кримом. Рішення про перетин КПВВ з гуманітарних підстав приймається Держприкордонслужбою за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
  • Правозахисники звернулись з відкритою заявою до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в якій вказали на необґрунтованність рішення про закриття до 30 серпня роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом.
  • Представництво президента України в АРК опублікувало оновлені контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з Кримом в обох напрямках.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine