Правозахисники пояснили, що переселенці зі статусом ФОП можуть претендувати на отримання адресної допомоги ВПО

Правозахисники пояснили, що переселенці, які мають статус фізичної особи-підприємця (ФОП), можуть претендувати на отримання щомісячної адресної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), та розповіли, що для цього потрібно зробити.

Фото: Константин Чегринский

Про це повідомляє чат-бот «Юридичний порадник для переселенців», розроблений фахівцями Благодійного фонду «Право на захист».

Як вказують правозахисники, переселенці, які є ФОП, можуть претендувати на отримання адресної допомоги відповідно до Постанови Кабміну від 01.10.2014 №505 у разі, якщо вони відповідають деяким вимогам:

– офіційно перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи (мають діючу довідку про взяття на облік ВПО);

– перемістилися з населених пунктів, які входять до переліку, затвердженого розпорядженням Кабміну від 07.11.2014 року №1085-р, або є особами з інвалідністю, дітьми осіб з інвалідністю, дітьми з інвалідністю, особами, що здійснюють за ними догляд, які не мають можливості повернутися до попереднього місця проживання, в тому числі через потребу у тривалій вторинній (спеціалізованій) медичній допомозі або третинній (високоспеціалізованій) медичній допомозі з цілодобовим спостереженням або у зв’язку з загрозою насильства чи психологічною травмою;

– офіційно зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та перебувають на обліку як фізичні особи-підприємці у податковій службі за місцем фактичного проживання;

– не мають разом з іншими членами родини власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, АР Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;

– не мають разом з іншими членами сім’ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 1 липня 2020 року – 54 925 грн).

Разом з тим порядок призначення адресної допомоги таким особам є стандартним. Для отримання допомоги необхідно відкрити соціальний рахунок в АТ «Ощадбанк» та звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. При цьому серед документів додатково потрібно буде надати копію довідки (витягу) про реєстрацію ФОП, а в окремих випадках також копії квитанцій про сплату ЄСВ за період отримання такої допомоги.

Так чи інакше, розмір допомоги для ФОП, які не є пенсіонерами, дітьми чи особами з інвалідністю, становитиме 442 грн на місяць.

Нагадаємо:

  • Правозахисники підготували інструкцію, як скористатися можливістю списати борги по сплаті єдиного соціального внеску.
  • Правозахисники розповіли про правила отримання переселенцями щомісячної адресної допомоги.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine