Правозахисники: Проблеми перетину КПВВ на Донбасі – непрозорі списки в «ДНР» та проблеми з додатком «Дій вдома»

Правозахисник вказали на дві головні проблеми при перетині лінії розмежування на Донбасі. Це непрозора система формування у так званій «ДНР» списків громадян, яким дозволено прохід через КПВВ на окупованій території, і проблеми з роботою мобільного додатку «Дій вдома», який треба встановлювати громадянам при перетині КППВ на підконтрольній території.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист».

«Окрім списків, які складають на непідконтрольній території, і непрозорої системи їхнього формування, однією з найгостріших проблем перетину лінії розмежування залишається робота додатку «Дій вдома». Наші монітори, що працюють на КПВВ, левову частку свого часу приділяють саме допомозі людям із такими зверненнями», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, тільки за цей тиждень правозахисники отримали 234 подібні запити щодо додатку «Дій вдома».

«Старенький смартфон із операційною системою, яка не підходить для встановлення додатка, повідомлення про його перевантаження і про те, що спроби активувати додаток вичерпані тощо. Інформацію про кожну з проблем ми передавали у профільне міністерство, аби розробники могли виправляти помилки», – повідомили у БФ «Право на захист».

Нагадаємо:

  • Правозахисники вказують, що у «ДНР» порядок формування списків на в’їзд з підконтрольною Україні території на окуповану залишається непрозорим. В результаті громадяни, що не потрапили в списки, не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі через встановлений «ДНР» КПВВ «Оленівка» і змушені ночувати біля українського КПВВ «Новотроїцьке».
  • У «ДНР» пояснили, яким чином можуть виїхати на підконтрольну Україні територію члени сім’ї, у яких є прописка по різні боки лінії розмежування.
  • Правозахисники розповіли про найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни при перетині КПВВ на Донбасі. Серед них, зокрема, встановлення мобільного додатку «Дій вдома», відсутність доступного інтернету та поганий мобільний зв’язок на КПВВ.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі.
  • Правозахисники розробили інструкціію про те, куди скаржитися на помилки в додатку «Дій вдома».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine